TRT 1 İzle

TRT 1 kanalını canlı izlemek için PLAY tuşuna basınız. İyi seyirler dileriz.

Trt 1 TV kanalını online olarak buradan izleyebilirsiniz.

TRT 1 Hakkında

TRT 1 Ülkemizin ilk TV kanalı olma özelliğini bünyesinde barındıran TV kanalıdır. İlk yayınına test yayınları olarak 31 Ocak 1968’de Türkiye’nin ilk deneme televizyon yayını Ankara’da Mithatpaşa Stüdyosu’nda Mahmut Tali Öngören’in açılış konuşmasıyla başladı. Haftada 3 gün, üçer saat olarak başlayan deneme yayınları 1 yıl sonra haftada 4 güne çıktı. 1970’de İzmir Televizyonu, ardından 1971’de İstanbul Televizyonu faaliyete geçti.

1986 yılında televizyonun 2. kanalı TRT-2 yayın hayatına merhaba dedi. 1987’de “İntelsat” uydusundan kiralanan bir aktarıcıdan TRT-1 ve TRT-2 programları uydu yoluyla bütün Türkiye’ye ulaştı. TRT-3 ve GAP-TV, 1989 yılında hizmete girdi ve TRT’nin kanal sayısı 4’e çıktı. 1990’da ise eğitim ağırlıklı TRT-4 ile Avrupa yaşayan Türk işçilerine yönelik TRT-INT yayınları başladı. 1993’te Kafkasya ve Orta Asya’ya yönelik programların yer aldığı TRT-AVRASYA kanalı, 1995’te ise TBMM TV yayına girdi.

TRT 1 Canlı İzle

TRT 1 ülkemizin ilk tv kanalı olma özelliğinden yukarıda bahsetmiştir. TRT 1 izlemek için yukarıda bulunan playerımızın PLAY butonuna tıklayarak başlayabilirsiniz.

TRT 1 canlı yayın sitemizde player start stop özelliği ile sizlere sunulmuştur. Sitemizden çıkmadığınız sürece TRT 1 canlı yayınını istediğiniz zaman duraklatabilir ve daha sonra kaldığınız yerden TRT 1 izlemeye devam edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir